هرگز در خانه‌ی دیگران این کارها را نکنید

بلاگ فام

مجله بیگول

هرگز در خانه‌ی دیگران این کارها را نکنید

۱. بدون اجازه در را باز نکنید

هرگز برای ورود به خانه‌ی دیگران بدون اجازه وارد نشوید. حتی اگر در باز بود باز هم باید اول زنگ در را بزنید و منتظر بمانید.

۲. به اتاق خواب داخل نشوید

اتاق خواب‌ از مکانهای خصوصی هر خانه است که باید سعی نمایید حتی الامکان از ورود به آن خودداری کنید. هرگز روی تخت کسی دراز نکشید و ننشینید مگر اینکه میزبان از شما خواست.

۳. کشوها و کمدها را باز نکنید

این کار نقض حریم خصوصی میزبان به شمار می آید.احتمال دارد وسوسه شوید و درون کمد یا کشوها را بگردید ، اما بدانید این کار شما میزبان را ناراحت می کند.

۴. بدون کفش داخل خانه نشوید

بسیاری از خانواده‌ها دوست ندارند شما بدون کفش داخل خانه شوید. بهتر است اول از آنها سوال کنید. هرگز پاهایتان را روی میز یا کاناپه قرار ندهید.

۵. یخچال و کابینت را باز نکنید

حتی اگر با کسی خیلی هم رفاقت دارید باز هم نباید به در یخچال و کابینت‌ها دست بزنید و در خانه‌ی کسی سفارش غذا بدهید. به نظر میزبان را احترام بگذارید. هرگز ظرفها را با دستمال پاک نکنید و میزبان را با این کار ناراحت نکنید.

۶. پنجره‌ها، بخاری یا کولر را بدون اجازه دست نزنید

نباید بدون اجازه کاری کنید. مثلا اگر گرمتان است، از میزبان تقاضا کنید پنجره‌ را باز کند یا کولر را روشن نماید و اگر گرمتان است از میزبان سوال کنید امکانش هست کولر را روشن کنم

۷. به فضای کار، نامه‌ها و پولها دست نزنید

شما نباید به داخل محیط کار کسی شوید حالا این محیط می خواهد اتاق کار باشد یا میز کنار پذیرایی. از خواندن نامه‌ها را نخوانید دست به قبض‌ها و پولها نزنید.

۸. سیگار

اگر به شما سیگار تعارف کردند اشکالی ندارد بردارید؛ اما نباید از او سیگار درخواست کنید یا بی اجازه سیگار بکشید. باید از او سوال کرد که سیگار کشیدن اشکالی دارد یا نه.

۹. رمز وای فای را نپرسید

از رمز وای فای سوال نکنید. اگر میزبان بخواهد خودش به شما می گوید ولی درست نیست که رمز وای فای را درخواست کنید.

منبع: ریدرز دایجست


نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
کد امنیتی
شرکت در دوره های آموزشی