مراقبت ازدهان و دندان

بلاگ فام

مجله بیگول

  • نویسنده :
  • بازدید : 37 مشاهده
  • دسته بندی : پزشکی ,

چگونه با روش درمانی طبیعی از بوی بد دهان خلاص شویم

حدود 50 درصد از بزرگسالان از بوی بد دهان رنج می برند. بوی بد دهان نه تنها خجالت آور است ، بلکه بعضی اوقات می تواند نشانه مشکل جدی سلامتی باشد ، بوی بد دهان مزمن - که به عنوان Halitosis نیز شناخته می شود - موضوعی است که مطلقاً هیچ کس نمی خواهد با آن مقابله کند و اغلب موضوعی حساس است. اگر می خواهید بدانید که چگونه از بوی بد دهان خلاص شوید ، ابتدا مهم است که علل اصلی این بیماری را درک کنید.


به طور معمول ، بوی بد دهان از ایجاد باکتری ها در دهان شما ایجاد می شود. در حالی که بعضی از غذاها مانند سیر یا پیاز ممکن است بعضی اوقات به شما بوی بد دهان بخورد ، اینها معمولاً دلیل بوی بد دهان مزمن نیست. تنفس بد به طور منظم در واقع به دلیل عواملی مانند رشد مخمر و کاندیدا در بدن شماست.


هنگامی که شما هر گونه مشکل اساسی را که احتمالاً باعث بوی بد دهان می شود ، رد کردید ، باید گزینه های کمی را برای رهایی از خود (و عزیزانتان) از این همه مشکل بسیار شایع در نظر بگیرید. در ادامه بخوانید تا درباره نحوه خلاص شدن از شر بوی بد دهان اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بوی بدن و بخصوص بوی بد دهان بی شک یک از دغدغـه هـای اغـلب افراد بـشـمار می رود. سـالانــه مخارج میلیونی صرف درمان بدبویی تنفس می گردد. یـک آمار غیر رسمی حاکی از آن است که بیش از 200 میلیون نفر در دنیا به این عارضه دچار می باشند.


مشکل بوی بد دهان می تواند به مشـکلی آزار دهـنـده و پردردسر تبـدیل گـردد که حداقل آن تاثیر ناگوار آن در روابط اجتماعی و زناشویی نمایان می شود. تنفس بدبو قابل درمان بوده و میتوان تا حد زیادی آنرا تقلیل داد.نکته مهم اطلاع داشتن از منشاء و دلایل این پدیده میباشد. تنفس بد بو تنفس بد بـو نـوع شـدیـدی از عـارضـه بـد تنفسی بوده و نباید آنرا با بوی بدی که بدلیل مصرف مواد غذایی خاص مانند سیر و پیاز ناشی میگردد، اشتباه گرفت. در بیشتر موارد، تنفس بد بو بـخـاطر رعایت نکردن دقیق بهداشت دهان و دندان، در لثه و زبان نشات می گیرد.


باکتریهای مـختلف و تجزیه شدن مواد غذایی نیز در بوجود آمدن این عارضه مؤثر میباشد. تجزیه مواد غذایی منجر به تولید گوگرد و در نتیجه باعث ایجـاد بوی بد خواهد گردید. برخـلاف تـصـورات عـامـیـانـه، بـوی بـد دهـان توسـط خـود شـخص قابل تشخیص نبوده و متاسفانه باید بوسیله دیگران فهمیده و در صورت نیاز گوشزد شود.


درمان تنفس بد بو

علل تنفس بد بو همان طور که قبلا نیز گفته شد، بوی بد دهان می تـوانـد بـر اثـر رعـایت نـکردن مناسب بهداشت دهان و دندان حادث شود که در اینجا به نمونه هایی از آن اشاده می کنیم: فساد دندانها اگر دندانهایتان را مسواک نکرده و لابلای آنها را با نخ تمیز نکنید، دچار پوسیدگـی دنـدان خواهید شد. فساد دندان بخصوص اگر در قسمت ریشه باشد، باعث ایجاد بویی بسیار نامطبوع در دهان میگردد. بیماریهای لثه غفلت نمودن از لثه ها بـمرور زمـان سبب تضعیف آنها خواهد شد.


انباشتگی باکتریهای در قسمتی که دندانها به لثه متصل می گردنـد، بـاعث ایجاد مشکلاتی از جمله بوی بد دهان میشود. فراوانی باکتریهای ناهوازی باکتریهای ناهوازی بصورت طبیعی در دهان رشد کرده و وظیفه تجزیه غذاهای باقیمانده را به عهده دارند. این باکتریها در برخی شرایط میتوانند تکثیر شده و باعث ایجاد گوگرد و در نتیجه بوی بد گردند. برخی مـواد غذایی، سبک زندگی و عدم رعایت مناسب بهداشت دهان و دندان میتواند باعث گـستـرش ایـن میکروب شود. محل رشد این باکتری بیشتر در پشت زبان، مجرای بینی و گلو قرار دارد. در برخی افراد این میکروب به دلیل داشتن زمینه های طبیعی و به دلایلی که ذکر شد، بیش از حد لزوم تولید میگردد.

وقتی یک فرد دهانش را باز می کند و تنفسش را آزاد می کند بوی بدی می دهد و موقع صحبت کردن، حس ناخوشایندی را ایجاد می کند.گفته می شود که شایع ترین علل بوی بد دهان، به دلیل مشکلات مربوط به دندان است و 20 درصد از جمعیت جهان به آن مبتلا هستند.

بوی بد دهان یک مشکل رایج در زندگی می باشد که طبق تحقیقات موسسه عمومی دندانپزشکان ، در بیش از 90% موارد، این بو از دهان، گلو و لوزه ها می باشد. بوی بد دهان یک بیماری است که باعث درد و یا سایر مشکلات جدی نمی شود

بوی بد دهان می تواند موقت باشد و یا می تواند به دلایل مختلف ادامه داشته باشد این مشکل یک بیماری دندان است. اما می تواند نشانه ای از یک شرایط پاتولوژیک جدی نیز باشد .در دهان هر فرد انواع مختلف باکتری ها که توسط تجزیه پروتئین به اسیدهای آمینه تشکیل شده اند، وجود دارد که این یکی از علل مستقیم بوی بد دهان می باشد.


اینکه بوی بد دهان به دلیل ابتلا به یک بیماری جسمی پایه ای باشد ، احتمال بسیار کمی دارد.

بوی بد دهان راهی برای توصیف بوی نامطبوع است که از دهان بیرون می آید ، همچنین در صورت بیماری مزمن به عنوان Halitosis نیز شناخته می شود.


در یک زمان یا زمان دیگر ، تقریباً در مورد همه افراد حداقل از چند مورد بوی بد دهان رنج می برد. بعضی اوقات علت چیزی است که شما خورده اید. بار دیگر از باکتری هایی که در دهان شما وجود دارد ناشی می شود. ترکیبات گوگرد فرار (VSC) مهمترین عامل مؤثر در ضعف دهان است (اصطلاح دیگر برای بوی بد دهان) ، که می تواند ناشی از تجزیه مواد غذایی ، پلاک دندان ، بیماری دهان و دندان و سایر عوامل باشد.


علل مشترک نفس بد

تصور غلط رایج در مورد بوی بد دهان این است که منشاء آن در روده یا معده است. این یک افسانه است. به طور کلی ، بوی بد دهان از پشت زبان ، گلو ، لوزه ها ، دندان ها و لثه ها ناشی می شود. در اینجاست که باکتریهایی که به طور طبیعی یافت می شوند ، ترکیبات حاوی گوگرد را از بین می برند و باعث بوی بد دهان می شوند.


در مورد بیماری لثه (همچنین به عنوان بیماری پریودنتال شناخته می شود ، که یک عفونت لثه و دندان است) ، بوی بد دهان شایع است زیرا باکتری ها در زیر سطح لثه ها تکثیر می شوند و باعث ایجاد التهاب می شوند و ترکیبات گوگرد را آزاد می کنند.


ذرات غذایی که در دهان گیر کرده اند نیز می توانند بوی بد تولید کنند. بوی بد دهان موقت معمولاً توسط باکتری ها و ترکیبات بوئی موجود در مواد غذایی خاص ایجاد می شود که ظرف 24 ساعت پس از هضم کامل غذا برطرف می شوند.


همچنین ممکن است شما با "نفس صبحگاهی" بد از خواب بیدار شوید زیرا باکتری ها یک شبه خشک شده اند ، و این باعث می شود آنها با افزایش فعالیت پاسخ دهند. نمی دانید چگونه صبح از شر بوی بد دهان خلاص شوید؟ ساده: مسواک بزنید!


علل شایع بوی بد دهان چیست؟

خشکی دهان

بیماری های لثه

مصرف سیگار و تنباکو

باقی ماندن غذا روی دندان ها یا زبان

رژیم غذایی کم کربئهیدرات

مصرف الکل

پوسیدگی دندان

بازگشت اسید به مری

دیابت

عفونت ریه

مصرف برخی داروها مانند داروهای ضد حساسیت و ضد افسردگی

مصرف غذاهای خاصی مانند پیاز و سیر ، به دلیل وجود گوگرد در آنها

غذاهایی که از بروز بوی بد دهان جلوگیری می کنند عبارتند از:


پیاز و سیر - اینها مشکل سازترین مواد غذایی برای بوی بد دهان هستند. در حالی که هر دو بسیار سالم هستند ، اگر به یک رویداد می روید و می خواهید از بوی بد دهان جلوگیری کنید ، از خوردن و استفاده آنها خودداری کنید.

غذاهای سرخ شده یا سایر غذاهای دارای چربی زیاد - این مواد غذایی مدت زیادی طول می کشد تا از طریق دستگاه گوارش حرکت کنند ، بنابراین باعث ایجاد هالیتوز می شوند.

شکر - قند منجر به پوسیدگی دندان ها و بیماری لثه می شود و به هالیتوز کمک می کند.

غذاهای چسبنده - از کارامل یا انواع دیگر مواد غذایی "چسبنده" که می توانند به دندان بچسبانند و باعث پوسیدگی می شوند ، خودداری کنید.

نوشیدنی های شیرین - نوشیدنی های قندی دندان های شما را با قند می پوشانند و بسیاری از ما فکر نمی کنیم بعد از مصرف آنها مسواک بزنیم.

با این حال ، بوی بد دهان مزمن بیشتر نشانه یک مشکل اساسی است. علل بوی بد دهان مزمن می تواند شامل موارد زیر باشد:


تجمع باکتری ها در دهان ، مانند عدم بهداشت دهان و دندان

رژیم غذایی ضعیف

بیماری لثه / بیماری پریودنتال

پوسیدگی دندان

خشکی مزمن دهان (کمبودبزاق)

ذرات غذایی لای دندان و در دهان

بالا رفتن سن

سیگار کشیدن و مصرف دخانیات

لوازم مناسب دندانپزشکی

عفونت های مخمر از دهان

پوسیدگی دندان درمان نشده (حفره)

بعضی اوقات شرایط پزشکی جدی تر مانند بیماری کبد یا دیابت

آیا دهان شویه از تنفس بد خلاص می شود؟

مهم نیست که چه چیزی باعث بوی بد دهان شما می شود (رد هرگونه مشکل جدی در زمینه سلامتی) ، توصیه می کنم به جای پوشاندن مشکل با محصولاتی مانند جویدن آدامس یا دهانشویه روی حل ریشه مشکل کار کنید. اول و مهمتر از همه ، حتماً روزانه دو بار دندانهای خود را با یک خمیر دندان طبیعی مسواک بزنید ، و هر روز صبح و شب به صورت ایده آل نخ بزنید. خراش دادن زبان همچنین می تواند برای از بین بردن باکتری ها از دهان شما مفید باشد.


یکی از متداول ترین روش هایی که افراد برای مقابله با بوی بد دهان استفاده می کنند ، استفاده از دهانشویه یا آدامس است. با این حال ، بسیاری از دهانشویه ها و لثه ها حاوی الکل ، شیرین کننده های مصنوعی ، رنگ ها و بسیاری مواد دیگر هستند که مصرف کنندگان باید با احتیاط به آنها نزدیک شوند.


در بعضی از دهانشویه ها ، بیش از 27 درصد الکل وجود دارد - بیش از شش بسته کامل آبجو! این می تواند باعث احساس سوزش در دهان شده و احساس ناراحتی کند ، به خصوص اگر شما هرگونه بریدگی در لثه ، زخم سرماخوردگی و غیره مشاهده می کنید ، یکی دیگر از مشکلات دهانشویه این است که محصولات مبتنی بر الکل فقط دهان را خشک می کنند و باعث ایجاد بی هوازی ، باکتری می شوند. محیطی دوستانه که باعث تقویت بوی بد دهان می شود.


طبق گفته انجمن دندانپزشکی آمریكا ، "دهانشویه های آرایشی می توانند بطور موقت بوی بد دهان را پوشانده و عطر و طعم مطلوبی را ارائه دهند ، اما تاثیری روی باکتریها یا ترکیبات گوگرد فرار (VSCs) ندارند."


گزارش شده است که اتانویل (الکل) موجود در دهانشویه نیز در بعضی موارد با افزایش خطر سرطان دهان همراه است. خبرنامه دانشگاه برکلی ویلز در کالیفرنیا اظهار داشت: "برخی محققان نگران این هستند که استفاده طولانی مدت از محصولات با الکل ممکن است خطر ابتلا به سرطان دهان را افزایش دهد ، اما ADA می گوید که شستشوی الکل بی خطر است ... هنوز ، شما سابقه سرطان دهان یا ریسک دارید. عواملی برای آن مانند سیگار کشیدن ، ADA می گوید ممکن است محتاطانه باشد که از چنین شستشوها جلوگیری شود.


علاوه بر این ، استالدهید - محصول جانبی دهانشویه - براساس مطالعات سرطان انسانی "سرطان زای احتمالی انسان (گروه B2)" محسوب می شود و نشان داده شده است که باعث تحریک چشم ، پوست و دستگاه تنفسی می شود. "


6 داروی طبیعی برای رهایی از تنفس بد ، سریع

اگر گرفتار یک مورد مداوم از بوی بد دهان هستید ، هر یک یا بیشتر از این راه حل ها را امتحان کنید تا دهان تازه ای را کشف کنید.


1. از شکر و غلات پرهیز کنید

یکی از اولین چیزهایی که می تواند نه تنها در از بین بردن بوی بد دهان نقش داشته باشد،این است که شما از رژیم های غذایی که قند کم و غذاهای غنی از پروبیوتیک دارند ،پیروی، کنید .


شکر و غلات باعث تقویت عمل و رشد بسیاری از باکتریها می شوند. از بین بردن یا کاهش مصرف قند ، محصولات حاوی غلات به از بین بردن بوی بد دهان کمک می کند. البته این حرکت همچنین می تواند به شما در حفظ یا کاهش وزن و بهبود سلامت کلی شما کمک کند.


توصیه می کنم به طور موقت سعی کنید کاملاً عاری از غلات باشید و تمام قند را از رژیم غذایی خود حذف کنید . شکر و غلات فرآوری شده را با مواد غذایی شامل:

غذاهای پر پروتئین

غذاهای پر فیبر

چربی های سالم

غذاهای سرشار از پروبیوتیک - برخی از بهترین غذاهای غنی از پروبیوتیک که می توانید به آنها بیفزایید مواردی مانند ماست پروبیوتیک خانگی تخمیر شده 24 تا 29 ساعته ، خرید کف شیر شیر بز ، سوسیس کوهی ، کیمچی ، کوموچا و کفیر نارگیل است. برای کمک به ترمیم باکتریهای سالم در دهان ، واقعاً روی غذاهای سرشار از پروبیوتیک بار کنید.

سبزیجات تخمیر شده - درمان کاندیدا با سبزیجات تخمیر شده ، که پر از پروبیوتیک است ، به باکتری های خوب اجازه می دهد تا بر غلظت مخمر و کاندیدا در بدن شما کمک کنند.

غذاهای قلیایی - گیاهان ، مرکبات و سبزیجات. اینها ویتامین های A و C ، آنتی اکسیدان هایی را که برای دندان ها و لثه های سالم لازم هستند ، فراهم می کنند.

جعفری و نعنا - این گیاهان تزئینی برگ سبز ، خوشبو کننده های طبیعی تنفس هستند.

آب - حداقل 8 لیوان آب برای نوشیدن سموم بنوشید.

چای سبز - به دلیل اثرات ضد التهابی و ضد میکروبی آن ممکن است به کاهش بوی بد دهان نیز کمک کند.

2. چربی های سالم بیشتری مصرف کنید

مطمئن شوید که به اندازه کافی چربی های سالم مصرف می کنید - از جمله روغن هایی مانند روغن ارگانیک ، روغن نارگیل باکره یا روغن زیتون. آجیل ، دانه ، آووکادو ، تخم مرغ ، پنیرهای سالخورده ، ماهی و گوشت نیز می توانند چربی های سالم تهیه کنند و به شما کمک می کند تا شکر و غلات تصفیه شده را جمع کنید. و بله ، حقیقت در مورد چربی اشباع این است که می تواند مفید باشد ، بنابراین انواع غذاهای حاوی چربی را برای سلامتی بهینه روده و دستگاه گوارش میل کنید.


روغن نارگیل حاوی انواع خاصی از اسیدهای چرب به نامهای اسیدهای چرب با زنجیره متوسط ​​از جمله اسید لوریک ، اسید capric و اسید کاپریلیک است. اینها از نظر طبیعت ضد میکروبی هستند و از سلامت دندان و روده پشتیبانی می کنند. اما اگر وضعیت کبد یا مثانه دارید ، ابتدا قبل از مصرف چربیهای اشباع شده بیشتر مانند روغن نارگیل ، با پزشک خود مشورت کنید ، زیرا وعده های غذایی پرچرب ممکن است برای هضم صحیح برای شما خیلی سخت باشد.


3. مکمل ها و روغنهای اساسی را اضافه کنید

نکته بعدی برای اضافه کردن غذاهای خاص و مکمل ها به روال شما برای خلاص شدن از شر بوی بد دهان است. اولین مکمل پروبیوتیک است. دومین کاری که می توانید انجام دهید استفاده از روغن اسانس نعناع است . مطالعات نشان داده است که روغن نعناع که به عنوان شستشوی خوراکی استفاده می شود ، می تواند به کاهش هالیتوز کمک کند. شستشوی دهان روغن نعناع یک فرمول ایمن و بدون عوارض جانبی است که در مبارزه با باکتری هایی که باعث بوی نفس می شوند مفید است.


بهتر است روزانه دو بار دندان خود را مسواک بزنید و نخ دندان بزنید و از تمیز نگه داشتن ذرات مواد غذایی در دندان ها و سالن های بدن خود جلوگیری کنید. من خمیر دندان Probiotic خانگی خود را با مخلوطی از جوش شیرین ، روغن نارگیل و روغن نعناع درست می کنم. فقط یک قطره روغن نعناع روی زبان یا آب شما می تواند به نفس شما کمک کند.


4- جعفری بخورید

یک گیاه معطر که واقعا می تواند به بهبود نفس شما کمک کند جعفری است. جعفری فقط یک چاشنی زیبا نیست بلکه می تواند برای درمان موثر بوی بد دهان استفاده شود. شاید دلیل این است که از نظر طبیعت بسیار قلیایی است. اگر در خانه مشغول تهیه آب سبزیجات هستید ، سعی کنید از موادی مانند جعفری ، نعنا و سبزیجات برگ سبز مانند کلم ، اسفناج و خرد سوئیس استفاده کنید . همچنین نوشیدن خیار و آب کرفس ممکن است به بهبود نفس شما کمک کند. در یک مطالعه مشخص شد که ترکیب قلیایی سیب خام ، جعفری ، اسفناج و نعناع به خوبی عمل کرده و به عنوان یک درمان طبیعی برای بوی بد دهان استفاده می شود زیرا این پتانسیل را دارد که فعالیت آنزیم را افزایش داده و به طور طبیعی باکتری های بد را اکسیده و از بین بریزد.


جعفری و بسیاری دیگر از غذاهای گیاهی سبز سرشار از کلروفیل هستند که به خنثی کردن بوی بد دهان کمک می کند و به عنوان یک دئودوژن عمل می کند. البته ، نعناع تازه یکی دیگر از گیاهان دارویی است که به تازه کردن نفس شما کمک می کند.


اگر جویدن جعفری این کار را انجام نداد ، ابتدا آن را در سرکه فرو کنید. اما اگر دوست دارید روش دهانشویه کار کنید اما خطرات سلامتی مرتبط با آن را نمی خواهید ، این داروی طبیعی را برای بوی بد دهان امتحان کنید : به سادگی جوانه های جعفری ، نعنا و میخک را جوشانده ، خنک کنید و سپس روزانه از این دهانشویه طبیعی استفاده کنید. . نوشیدن چای سبز با گیاهان تازه یکی دیگر از راه حل های عالی برای کمک به مقابله با بوی بد دهان است.


5. خوردن یک برش لیمو

لیمو و آب آن همچنین می توانند نقش مهمی در خلاص شدن از شر بوی بد دهان داشته باشند. نشان داده شده است که آب لیمو دارای فعالیتهای فیتوشیمیایی ، ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی است که می تواند به از بین بردن باکتری ها و قارچ ها کمک کند ، به علاوه باعث کاهش التهاب در دهان نیز می شود.


می توانید یک برش لیمو را مکیده یا یک لیمو تازه را درون یک لیوان آب بمالید و تمام مزایای آب لیمو را بدست آورید. این تکنیک مخصوصاً هنگام مبارزه با بوی بد دهان پیاز ، سیر و مانند آن موثر است. روی یک برش لیمو را مکیده یا یک لیمو تازه را درون یک لیوان آب فشار دهید. سپس به راحتی آب یا غرغره را با آن بنوشید.


اگر قادر به انجام هیچ یک از این موارد نیستید ، کافی است یک قطره آب لیمو را روی نوک زبان قرار دهید. لیمو تولید بزاق را تحریک می کند که به مبارزه با بوی بد دهان کمک می کند. داشتن دهان خشک معمولاً با بوی بد دهان همراه است که ما را به راه حل بعدی می رساند ...


6. مقدار زیادی آب بنوشید

خشکی دهان باعث ایجاد بوی بد دهان می شود زیرا این گیاه برای باکتری هایی است که ترکیبات و محصولات جانبی بو ایجاد می کنند.


نوشیدن حداقل هشت لیوان هشت لیوان آب در روز یکی از بهترین راهها برای حداقل نگه داشتن اقدامات این باکتری ها است. غالباً افرادی که مشاغلی دارند که به صحبت کردن زیادی احتیاج دارند (مانند افراد فروش ، معلمان ، وکلا و غیره) متوجه می شوند که به دلیل خشکی دهان دچار بوی بد دهان می شوند. خوشبختانه یک راه حل ساده وجود دارد: برای مبارزه با بوی بد دهان بنوشید.


چگونگی رسیدگی به شرایط اساسی بهداشتی که باعث ایجاد تنفس بد می شود

نحوه متوقف کردن بوی بد دهان - نکاتی را در بالا ذکر کنید که به تعادل باکتری ها در دهان کمک می کند. همچنین سیگار را ترک کنید ، از استفاده از محصولات دخانی خودداری کنید و مرتباً از تمیز کردن دندان استفاده کنید. حتماً از گذشته خود حفره ها ، ترک دندانها و کارهای ضعیف دندان را درمان کنید - مانند پر کردن دندان یا تاج های دندانی که ضعیف باشند و می توانند باکتری های بوی خوبی داشته باشند.

نحوه خلاص شدن از شر بوی بد دهان از گلو - رفلاکس اسید / سوزش سر دل / GERD را با تنظیم رژیم غذایی و شیوه زندگی خود درمان کنید. همچنین در نظر بگیرید که آیا ممکن است یک سرماخوردگی یا گلودرد به طور موقت باعث بوی بد دهان شود. اگر به نظر نمی رسد تغییرات رژیم غذایی به شما کمک کند ، همیشه گزینه های دیگری را با دندانپزشک خود در میان بگذارید.

چگونه می توان بوی بد دهان را از معده درمان کرد - اگر غالباً غرق می شوید ، احساس گسیختگی می کنید یا احساس می کنید که می توانید بوی بد دهان را از دستگاه گوارش خود طعم دهید. بنابراین این ممکن است بدان معنی باشد که شما نیاز به مقابله با مشکلی را دارید که در معده شما ایجاد می شود. با مشکلات گوارشی از جمله رفلاکس اسید / سوزش سر دل / GERD ، آلرژی غذایی و شرایطی مانند کاندیدا یا SIBO (رشد باکتریایی روده کوچک) رفتار کنید. ممکن است شما نیاز به رژیم غذایی حذف ، رژیم کم کربوهیدرات / قند یا رژیم غذایی کم FODMAP داشته باشید . نشانه اینکه ممکن است این مشکلات دستگاه گوارش باعث بوی بد دهان شود ، اگر شما نیز به دلیل گاز و نفخ دچار بوهای ناخوشایند هستید.


نحوه خلاص شدن از شر بوی بد دهان از لثه - به طور مرتب مسواک بزنید و نخ بپاشید ، تغییرات رژیم غذایی را که در بالا گفته شد ، ایجاد کنید و مرتباً برای تمیز کردن و معاینات حرفه ای به دندانپزشک خود مراجعه کنید. همچنین نخوردن سیگار یا استفاده از محصولات دخانی بسیار مهم است که این بیماری را وخیم تر می کند.


نحوه خلاص شدن از شر بوی بد دهان از بیماری های پریودنتال - حداقل دو بار در روز مسواک بزنید و حداقل روزی یک بار نخ بزنید. همچنین سعی کنید زبان خود را تمیز کنید. برای معاینه و تمیز کردن حرفه ای به طور مرتب به دندانپزشک خود مراجعه کنید. اغلب اوقات انجام بهداشت دهان و دندان به تنهایی نمی تواند از شر این مشکل خلاص شود ، اما انواع مختلفی از درمان وجود دارد که می تواند به شما کمک کند ، برخی از آنها تهاجمی هستند و برخی از این موارد نیست. دندانپزشک شما می تواند برای خلاص شدن از شر بوی بد دهان ، مانند خراشیدن زبان (به اصطلاح دبریدمان) یا تکنیک های تمیز کردن عمیق لثه به نام "پوسته پوسته شدن و برنامه ریزی ریشه که باعث از بین بردن پلاک سرسخت و تارتار می شود ، توصیه کند.

افکار نهایی

بوی بد دهان ، که به آن halitosis نیز گفته می شود ، یک بیماری شایع ناشی از مشکل اساسی است ، از جمله: بهداشت دهان و دندان ضعیف ، رژیم غذایی ضعیف ، بیماری لثه ، پوسیدگی دندان یا سایر شرایط پزشکی جدی تر مانند بیماری کبد یا دیابت.

بوی بد دهان معمولاً از پشت زبان ، گلو و لوزه ها شروع می شود. در اینجاست که باکتری هایی که به طور طبیعی وجود دارند ، ترکیبات گوگرد را که باعث بوی بد دهان می شود ، پیدا می کنند.

غذاهایی که می توانند به خلاص شدن از شر بوی بد دهان کمک کنند عبارتند از: غذاهای پر فیبر ، آب ، جعفری مرکبات ، سبزیجات تازه و غذاهای پر پروبیوتیک.

شش مرحله برای خلاص شدن از شر بوی بد دهان عبارتند از: پرش از قند و غلات ، خوردن چربی های سالم تر ، امتحان مکمل ها و روغنهای اساسی ، خوردن جعفری مکیدن لیمو و نوشیدن آب زیاد


نظرات ارسال شده

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
کد امنیتی
شرکت در دوره های آموزشی